Dobrý útočný basketbal na oboch stranách

MŠK BK Žiar nad Hronom – Prešov Svit „B“  90 : 101
Body: Obert 22, Vrtík 20, Fábry 13, Dolník 10, Oravec 8, Pavol 7, Kašša 6, Nagy 4

Od začiatku zápasu sme dnes videli veľmi vyrovnaný a dobrý útočný basketbal. Obidve družstvá sa viac venovali útoku ako obrane. Jednotliví hráči boli dobre strelecky disponovaní a myslím si, že basketbal sa musel prítomným divákom páčiť. My sme ukázali niekoľko dobre odohraných, a čo je dôležité, aj zakončených nacvičených útočných kombinácií. V prvom polčase o miernom vedení hostí rozhodol náš slabší obranný doskok, keď sme súperovi dovolili doskočiť niekoľko lôpt a po opakovaných úspešných strelách nám odskočil na polčasových 5 bodov. Druhý polčas bol opäť vyrovnaný až do momentu, keď sa nám v polovici tretej štvrtiny vyfauloval Maroš Vrtík. To bol kľúčový okamih zápasu. Na chvíľku sme stratili koncentráciu a hostia nám odskočili na 10-14 bodov a tento náskok sme už nedokázali v záverečnej štvrtine skorigovať. Aj keď v samotnom závere sme sa ešte pokúšali zápas po úspešných trojkových strelách zdramatizovať, hostia si už víťazstvo postrážili.

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Mgr. Norbert Nagy