MŠK BK Žiar nad Hronom – MŠK Iskra Petržalka 97:88 (20:18, 24:15, 25:29, 28:26)
Body:
Rozim Róbert 34b.(5 trojok), Vrtík Maroš 26b., Minárik Maroš 19b., Nemčok Tomáč 8b., Fábry Tomáš 5b., Farkaš Marek 3b., Kašša Vladimír 2b.,
Hrali: Skladan Štefan, Kaňa Peter, Fábry Martin, Košťál Matej, Tkáč Lukáš

Dnes  sme dobre otvorili zápas. Od začiatku sme držali tempo hry a dostali sme sa do mierneho, miestami 10-14 bodového náskoku. Premieňali sme otvorené strely a ťažili sme z rýchlych protiútokov. Škoda, že sme v druhom polčase a hlavne v štvrtej štvrtine, nechali súpera chytiť sa strelecky a ten po úspešných trojkových strelách sa na nás dotiahol 2 minúty pred koncom až na rozdiel 2 bodov. Veľmi nám mohla uškodiť technická chyba Tomáša Nemčoka, ale nakoniec sme záver ustáli a premenili sme posledné dva nájazdy. Veľmi dôležitú trojku dal Tomáš Fábry a Robo Rozim, čim sme náš náskok natiahli až na konečných 9bodov.

MŠK BK Žiar nad Hronom – VŠEM vs Karlovaka B 69:85 (16:26, 24:19, 18:19, 11:21)
Body: Minárik Maroš 22b., Nemčo Tomáš 21b., Vrtík Maroš 12b., Rozim Róbert 6b., Fábry Tomáš 4b., Tkáč Lukáš 2b., Farkaš Marek 2b.,
Hrali: Kaňa Peter, Skladan Štefan, Fábry Martin, Košťál Matej, Kašša Vladimír

Dnes sme odohrali veľmi ťažký zápas so silným súperom. Je veľká škoda, že sa nám na začiatku 2.štvrtiny zranil kľúčový hráč Rozim Róbert. Počas celého zápasu sme trpeli hlavne pri obrannom doskoku. Družstvo hostí ľahko bodovalo po odrazených loptách. Naši chlapci podali dobrý a bojovný výkon, za čo im patrí veľká vďaka.

„Dnešný zápas nezvládli hlavne rozhodcovia, hovorím to úplne otvorene, čo malo vplyv na vyvolanie emócií, či už na lavičke ako aj u samotných hráčov. V budúcnosti sa musíme vyvarovať takýmto situáciám“, dodal na záver tréner Kučera.

Pozývame našich priaznivcov na ďalšie ligové zápasy po Veľkej noci, proti Lučencu a Košiciam.

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Martin Šály