Proti silným súperom bojovne

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK Inter Bratislava 64 : 91 (18:30, 25:24, 4:14, 17:23)
Body: Jaroslav Pavol 16b. (2 trojky), Ľuboš Kuchár 15b., Matúš Šály 13b., Jakub Nagy 11b., Marek Vinarčík 4b., Peter Štábel a Viktor Mihálka 2b., Jakub Boroš 1b.
Hrali: Maroš Medveď, Filip Šarközy, Boris Michalov

Naši hráči sa snažili udržať súpera čo najďalej od koša, ale to sa im nepodarilo. Mali sme veľa stratených lôpt a pre to sme dostali ľahké koše. Napriek tomu si myslím že sme nepodali až tak zlý výkon, ako prezrádza konečné skóre. Hlavne v prvom polčase nám vyšli niektoré útočné kombinácie, ktoré dokázali potešiť oko diváka. Súper mal však jedného hráča, ktorý už nastúpil aj na extraligovú palubovku a to, myslím si, bolo rozhodujúce.

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK Karlovka Brtislava 56 : 83 (18:25, 6:15, 14:16, 21:14)
Body: Ľuboš Kuchár 16b., Jaroslav Pavol 15b. (3 trojky), Jakub Nagy 7b., Maroš Medveď 6b., Matúš Šály 5.b, Peter Štábel 3b., Marek Vinarčík a Jakub Boroš po 2b.
Hrali: Viktor Mihálka, Filip Šarközy, Boris Michalov

Zo silným súperom sme odohrali výborný prvý polčas, kde sme dobre bránili. Škoda nepremenených striel z pod koša. V druhom polčase nás súper prekonal zlepšenou obranou, zahustil priestor pod košom a z rýchlych protiútokov dával ľahké koše, čo rozhodlo zápas. Chlapci sa pomaly posúvajú a len takéto ťažké zápasy nám môžu pomôcť v začatej práci.