Dôležité víťazstvo starších žiakov vonku

IMC Slovakia Považská Bystrica – MŠK BK Žiar nad Hronom 67:102 (30:24, 52:50, 56:71)
Body: Holic 23b.( 8získ. lôpt), Šonkol 21b., Ziman 20b.,Balogh 18b. (11 asistencií), Bobok 9b., Kosmel 5b., Herich 4b. (7 získ. lôpt),  Ďurica 2b.
Hrali: Žemla (6 doskokov)

Naši starší žiaci nastúpili vo štvrtok 22. 02. 2018 na svoj ďalší súťažný zápas, tentoraz na palubovke súpera, v Považskej Bystrici. V boji o postup do nadstavbovej časti súťaže sme tento zápas potrebovali vyhrať a nervozita z našej strany bola pozorovateľná už od začiatku zápasu, kde sme mnohými ľahkými stratami dostali súpera do vedenia. Ležérnym prístupom v obrane sme súperovi dovolili nastrieľať nám do polčasu až 52 bodov, a tým sa zápas ešte viac zdramatizoval. Našťastie počas prestávky naši chlapci pozbierali všetky sily a nevzdali sa boja o postup. Agresívnou obranou a precíznosťou v útoku, opadla nervozita z našej strany, chlapci začali hrať uvoľnene a súperovi dovolili v štvrtine nastrieľať len 4 body, vďaka čomu sme si vypracovali dostačujúci náskok, ktorý sme si už s prehľadom dokázali udržať až do záveru.

Najbližšie sa naši chlapci predstavia na domácej palubovke 3. marca 2018 proti silnému súperovi z Levíc a následne v nedeľu 4. marca 2018 opäť doma proti Nitre. Oba zápasy budú pre našich chlapcov náročné, a preto by som Vás rád pozval, aby ste ich prišli podporiť v sobotu 3. marca o 16:00 h  a v nedeľu 4. marca o 14:00 h v našej ZUS Aréne.

Tréner: Marek Marko
Asistent: Jozef Oravec