BK MŠK Žiar nad Hronom : ŠBK Handlová 61:34 (33:11)
Body: Tončík19, Kňažko13, Galko 10, Melaga10, Koppl 4, Považan 2, Štefanča 2, Vonkomer1
Hrali: Barcík, Fáber, Kvak, Šmondrk

BK MŠK Žiar nad Hronom : ŠBK Handlová 52:49 (33:19)
Body:  Tončík 21, Kňažko10, Galko6, Považan 6, Koppl 5, Melaga 2, Štefanča 2
Hrali:   Barcík, Šmondrk

Naši chlapci privítali v sobotu 10.12.2016 na domácej palubovke družstvo z Handlovej. Do prvého zápasu vstúpili s veľkou chuťou a súperovi ukázali, kto je pánom na ihrisku, keď prvú štvrtinu vyhrali 17:1. V ďalšom priebehu zápasu si svoj náskok s prehľadom udržiavali a predviedli veľa pekných akcií s úspešným zakončením. Po celý zápas boli koncentrovaní, boli dôslední ako v obrane tak aj v útoku a preto si víťazstvo za predvedený výkon určite zaslúžili. V zápase dostali priestor všetci chlapci.
Druhý zápas však začali Žiarčania oveľa menej sústredene, ale aj napriek tomu si do polčasu vytvorili 14 bodový náskok. Druhý polčas však úplne vypustili a súperovi sa podarilo pomaly bodovo sa na našich dotiahnuť. Naši chlapci mali veľa zbytočných faulov, čo spôsobilo časté prerušovanie hry a to im vôbec nevyhovovalo, pretože sú zvyknutí hrať rýchly basketbal. Aj keď sa v závere súper snažil zo všetkých síl a Žiarčania dokázali zahodiť veľké šance spod koša, víťazstvo si ustrážili.

Priebeh zápasov hodnotím pozitívne, nakoľko v družstve začína fungovať basketbalová chémia a chalani začínajú hrať kolektívny basketbal. Majú chuť trénovať, čo je z môjho pohľadu najviac. Záver druhého zápasu im ukázal, že musia bojovať až do poslednej sekundy. Za bojovnosť a predvedený výkon si aj napriek chvíľkovému výpadku zaslúžia pochvalu všetci bez rozdielu.

Tréner: Július Kucej
Asistent :   Ladislav Balogh