Juniori reštartovali svoju sezónu neúspešne

SBA reštartovala celoslovenské súťaže v chlapčenských kategóriách U15, U17 a U19. Pomocnú ruku pri organizovaní kvalifikačných turnajov o postup na Majstrovstvá Slovenska v kategóriách U19 – juniori a U15 – starší žiaci podal aj MŠK BK Žiar nad Hronom. V piatok až nedeľu 28.-30.mája sa v ZUS aréne odohrali zápasy 1.kvalifikačného turnaja skupiny východ o postup na MSR v kategórii JUNIORI U19.

Za prísnych epidemiologických opatrení mohli zápasy sledovať aj diváci. Kapacitu hľadiska bolo možné využiť na 25%, čo je 69 divákov. Kvalifikačný turnaj starších žiakov v skupine východ sa v priestoroch ZUS arény odohrá posledný júnový víkend.

1.kvalifikačný turnaj o postup na MSR – JUNIORI U19 – skupina VÝCHOD
                   28.-30.5.2021 – ZUS aréna Žiar nad Hronom

(výsledky)

Piatok 28.5.2021
18,00                              MŠK BK Žiar nad Hronom – MBA Prievidza    64:70 (36:29)

Sobota 29.5.2021
11,00                              BKM Iskra Svit – MBK Victoria Žilina 83:69 (45:30)
13,30                              MBA Prievidza – TU Košice 94:82 (50:39)
16,00                              MBK Victoria Žilina – MŠK BK Žiar nad Hronom 88:63 (40:40)

Nedeľa 30.5.2021
10,00                              TU Košice – MŠK BK Žiar nad Hronom 73:60 (33:26)
12,30                              MBK Victoria Žilina – BK MŠK Kežmarok 89:25 (43:19)

Zápasy domácich:

Piatok 28.05.2021

Výborný zápas po reštarte.

MŠK BK Žiar nad Hronom : MBA PRIEVIDZA 64:70 (13:14,23:15,10:24,18:17)

Body: Marek Novák 24, Matej Bobok 12, Matej Golebiowski 8, Marek Grochal 8,
Richard Truben 5, Jakub Švec 4, Pavel Király 3
Hrali: Patrik Ďurica, Adrián Kňažko

V prvom zápase po reštarte sezóny sme videli vyrovnaný a kvalitný juniorský basketbal. Hráči na obidvoch stranách sa konečne dočkali a mohli si po dlhom čase opäť vyskúšať zápasový adrenalín. Zápas bol vyrovnaný po celú dobu, družstvá sa striedali vo vedení.
Prvý polčas sme po úspešných streleckých pokusoch lepšie zvládli my a dokázali sme ho vyhrať o 7 bodov. Škoda, že hneď od začiatku druhej časti hry sme dostali svojho súpera našou slabšou obranou na koňa a dovolili sme hosťom veľmi rýchlo vyrovnať stav stretnutia, dokonca sme ich pustili do mierneho vedenia. Napriek tomu naši hráči stále dávali do hry srdce a hrali s veľkou energiou. Zápas dokázali opäť vyrovnať a až do konca zápasu sme držali so súperom krok. V závere sa prejavila väčšia skúsenosť prievidzských hráčov, hlavne tých, čo si vyskúšali v práve končiacej sa sezóne aj extraligu. Ešte 30 sekúnd pred koncom sme hrali o víťazstvo v zápase, ale po chybách, ktoré vyplývali z veľkého chcenia rozhodnúť zápas, sme nakoniec záver zápasu nezvládli a s favoritom sme prehrali tesne o 6 bodov.
Našim chlapcom napriek prehre patrí pochvala a moje uznanie za predvedený výkon v tom to zápase.

Sobota 29.05.2021

Prehra po zbabranom druhom polčase.

MBK Victória Žilina : MŠK BK Žiar nad Hronom 88:63 (25:18,15:22,28:6,20:17)

Body: Marek Grochal 17, Marek Novák 14, Jakub Švec 9, Richard Truben 6, Adrián
Kňažko 6, Matej Bobok 5, Patrik Ďurica 4, Pavel Király 2

V sobotnom zápase sme s družstvom zo Žiliny sme dokázali držať krok len v prvom polčase. Od začiatku bol náš súper všade o krok vredu. Hrali rýchlejšie a hlavne v obrane tvrdšie. Napriek tomu sme pred koncom prvého polčasu mohli vybudovať malý náskok, ale vlastnou nedôslednosťou pri zakončovaní sa tak nestalo. Začiatok druhého polčasu rozhodol o osude zápasu. My sme nepremenili 3-4 voľné strely zpod koša a náš súper chytil streleckú slinu a rozstrieľal nás spoza perimetra, keď mal hlavne trojkovú streľbu nadpriemerne úspešnú. Čo však bola hlavne chyba našej obrannej hry, keď sme veľmi slabo dostupovali k strieľajúcim hráčom Žiliny. A tak sme postupne padli aj mentálne a zápas sme prehrali.

Nedeľa 30.05.2021

V poslednom zápase opäť prehra.

KB Košice : MŠK BK Žiar nad Hronom 73:60 (22:18,11:8,27:15,13:19)

Body: Richard Truben 18, Marek Grochal 13, Marek Novák 10, Jakub Švec 6, Matej
Bobok 5, Pavel Király 4, Adrián Kňažko 2, Patrik Ďurica 2

V poslednom zápase domáceho kvalifikačného turnaja ligy juniorov sme začali znovu dosť vlažne , čo sa prejavilo na tom že Košičania si vybudovali v prvom polčase mierny náskok. Druhy polčas sme začali podobne ako v sobotu, nedokázali sme premeniť otvorené strelecké pozície či už zpod koša alebo z perimetra. Veľký problém nám začala robiť zónová obrana, do ktorej sme sa nevedeli presadiť aj napriek zmenám v útočnom systéme. Veľké množstvo nepremenených situácii pod útočným košom nás obralo o dobrý výsledok. V závere sme sa aj snažili zónovým presingom o zmenu výsledku, ale bohužiaľ tá sa nedostavila.

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Norbert Nagy