Sobota 14.12.2019 a nedeľa 15.12.2019 , Celoslovenská liga kadetov

MŠK BK Žiar nad Hronom – BSC Bratislava 69 : 75 (26:20, 10:23, 11:17, 22:15)
Body: Šonkoľ 23, Balogh 16, Žemla 9, Bobok 9, Holic 7, Ďurica 5
Hrali: Kňažko

MŠK BK Žiar nad Hronom – Inter Bratislava 61 : 122 (17:36, 33:65, 42:94, 61:122)
Body: Žemla 15, Šonkoľ 14, Kňažko 12, Balogh 7, Holic 4, Bobok 3, Ďurica 3, Janek 3
Hrali:

Cez víkend 14. a 15.12.2019 žiarski kadeti privítali na domácej palubovke dve bratislavské družstvá.
V sobotu sme odohrali zápas s družstvom BSC Bratislava. Do zápasu nastúpili chlapci s odhodlaním zvíťaziť a prvú štvrtinu sa nám podarilo aj vyhrať o 6 bodov. V druhej štvrtine prišiel ale nepochopiteľný skrat a my sme dokázali dať len 10 bodov. Zlyhávala nám obrana, ale aj útok a týmto sme dali súperovi voľnosť na ihrisku. Dokázali to využiť a už nám do konca zápasu nedali šancu na víťazstvo.

Nedeľný zápas sme odohrali s favoritom súťaže Interom Bratislava. Prvá štvrtina bola v útoku celkom vyrovnaná, ale v obrane sme zlyhávali a súper nás trestal lacnými košmi. Už od začiatku bolo zrejmé, že naši chlapci dostanú v tomto zápase opäť príučku a vysoký bodový náskok súpera stále narastal. Ďalší priebeh zápasu bol hlavne v rukách nášho súpera a ten nás porazil veľmi ľahko.
Chlapci majú na jednej strane obrovskú chuť na sebe pracovať a trénovať, ale bohužiaľ v zápasoch sa prejavuje slabá koncentrovanosť a zrejme malá chuť po víťazstve.
Za snahu a účasť si zaslúžia pochvalu všetci chlapci.

Tréner: Július Kucej
Asistent: Eduard Frický