Katastrofálny úvod zápasu

KB košice – MŠK BK Žiar nad Hronom 100 : 53  (39:8, 16:16, 18:18, 27:11)
Body: Jakub Nagy 18b., Ľuboš Kuchár 12b., Jakub Boroš 10b., Richard Kotlárik 6b., Matúš Šály 5b., Filip Šarközi 2b.,
Hrali: Maroš Medveď, Viktor Mihálka, Peter Štábel, Boris Michalov

Zaujímavé na tom to zápase dnes bolo to, že po zápase môžeme byť spokojný, ale len z určitou časťou našej hry. Prehráme vysoko a napriek tomu môžem chlapcom povedať, že neodohrali zlý zápas. Opäť ale len 3 štvrtiny. No dnes sme vyhoreli hlavne v prvej štvrtine , keď podľa mňa sme boli ešte v autobuse do Košíc.
Katastrofálny úvod rozhodol cely zápas. Hráči Košíc dávali ľahké body s protiútokov a stačilo im k tomu len behať rýchlo do predu, lebo my sme sa po ihrisku pohybovali ako vraví jeden z mojich priateľov a kolegov ako „KORYTNAČKY”. Stačilo nám začať behať a vracať sa včas do obrany so súperom a zrazu sme 2 a 3 štvrtinu hrali vyrovnanú partiu.
V štvrtej štvrtine sme však nepremenili niekoľko otvorených striel z vymedzeného územia a súper pohodlne navýšil svoje víťazstvo až o 47 bodov. V posledných zápasoch ukazujeme určitý progres, ale stále je to málo a preto tie víťazstva so silnými súpermi neprichádzajú. Neostáva nám nič iné len naďalej tvrdo pracovať v tréningovom procese a čakať na ďalšie zápasy .
„A ešte jeden dôležitý poznatok z dnešného zápasu: stále doplácame na nepremieňanie 100% akcií z pod koša a na veľké množstvo stratených, teda pokazených prihrávok”, dodal na záver tréner Karol Kučera.

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Marin Šály