Mladší žiaci s majstrom

Mladší žiaci vycestovali v sobotu 15.10.2016 na svoje prvé zápasy v sezóne k majstrovi Slovenska do Žiliny. Prvý zápas začali opatrne a trochu ustráchane, z čoho pramenilo aj veľa stratených lôpt hlavne pri rozohrávke. Ako zlomová bola druhá štvrtina, ktorú prehrali 23:6 a súper im ušiel do polčasu na rozdiel 21 bodov. Druhý polčas sa trochu rozohrali a aj stratených lôpt už bolo menej. Napriek celkom dobrému výkonu v poslednej štvrtine, ktorú vyhrali 20:14 sa im už nepodarilo vrátiť do zápasu a Žilinčania si z svoj náskok dokázali udržať.
Do druhého zápasu nastúpili chlapci s odhodlaním podať lepší výkon, čo sa im aj podarilo. Boli lepší aj pri rozohrávke aj v obrane. Ich herný prejav bol o 100% lepší, len v koncovke potrebovali trochu viac šťastia. Polčas prehrali 27:35 čo vyzeralo veľmi nádejne. Potom sa však akoby zľakli a báli sa zodpovednosti zobrať loptu do vlastných rúk. V tretej štvrtine sme súperovi dovolili odpútať sa bodovo od nás na rozdiel 15 bodov a o osude druhého zápasu bolo už tým pádom rozhodnuté.  V obidvoch zápasoch si zahrali všetci chlapci.
Našou slabou stránkou v oboch zápasoch bolo množstvo ľahko stratených lôpt, čím sme súpera dostali do množstva vyložených pozícií. Pozitívom bolo, že chlapci majú chuť sa zlepšovať a od zápasu k zápasu podávajú lepšie, ale hlavne kolektívne výkony. Za bojovnosť ďakujem všetkým chlapcom.

MBK Victoria Žilina : BK MŠK Žiar nad Hronom  74:55 (23:44)
Body:  Tončík 20, Barcík 8, Vonkomer 6, Galko 4, Koppl 4, Pavol 3, Jozefčák 2, Kňažko 2, Melaga 2, Štefanča 2, Považan 2

MBK Victoria Žilina : BK MŠK Žiar nad Hronom  70:47 (27:35)
Body:  Melaga 10, Štefanča 9, Vonkomer 6, Tončík 5, Kňažko 5, Bielik 4, Koppl 3, Galko  2, Pavol 2, Fáber  1

Tréner: Július Kucej
Asistent: Ladislav Balogh