Mladší žiaci valcujú a bavia sa basketbalom

IMC SLOVAKIA Považská Bystrica – MŠK BK Žiar nad Hronom – 28:65 (1:24, 16:13, 2:17, 9:11)
Body: Kret 17b., Balogh 12b., Ziman 12b., Holic 8b., Sirotný 8b., Bobok 5b., Kosmeľ M.3b.,
Hrali: Herich, Kosmeľ R., Krahulec

Body: Kret 28b., Balogh 11b., Sirotný 10b., Ziman 8b., Herich 4b., Holic 4b., Kosmeľ M.4b., Bobok 2b., Kosmeľ R.2b.,
Hrali: Krahulec

Mladší žiaci napriek absencii až 4 hráčov základnej rotácie vycestovali do Považskej Bystrice s jediným cieľom, priniesť si po dominantnom výkone domov 4 body. To sa im na Považí aj podarilo. Do zápasov vstúpili zakaždým veľmi razantne, keď po prvej štvrtine viedli pohodlne 1:24, resp. 4:26. V ďalších minútach zápasu dali súperovi viac priestoru a ten to dokázal po sympatickom výkone využiť vo svoj prospech a rozdiel v skóre bol pre domácich na konci zápasu celkom prijateľný. Do zápasu nastúpili s rovnakou minutážou všetci desiati Žiarčania, každý z nich si svoje povinnosti a úlohy na palubovke vzorne splnil. Okrem bojovného výkonu sa dokázali všetci basketbalom naozaj baviť. Dôkazom „predvianočného výkonu“ bol vlastný kôš jedného z hráčov Žiaru nad Hronom za stavu 0:10. Až do 7.minúty druhého zápasu tak bol jediným “strelcom“ domácich, ktorí napokon predsa dokázali bodovať a znížili na 4:20. Za zmienku stojí aj nájazd najlepšieho hráča víťazného tímu, Juraja Kreta, ktorý sa ako 12ročný mladší žiak pokúsil loptu zasmečovať do koša. Nepodarilo sa mu to, ale konštrukcia veľkého koša sa na údiv všetkých ešte veľmi dlho triasla!

Mladší žiaci oslávia koniec roka 2015 na čele tabuľky s jedinou prehrou a 11 víťazstvami, so skóre 964:365. Nový rok 2016 privítajú na prestížnom turnaji  WINTERTURNIER 2016, kde budú v dňoch 31.12.2015 až 3.1.2016 štartovať na pozvanie veľkoklubu ALBA Berlín. Čaká ich konfrontácia s top nemeckými tímami a naozaj veľmi netradičná oslava príchodu Nového roka pod veľkolepým ohňostrojom v hlavnom meste Nemecka.

Tréner: Norbert Nagy
Asistent: Ladislav Balogh