Mužom v závere dobrého zápasu chýbali sily aj kúsok šťastia

BK ŠKP Štart Bratislava : MŠK BK Žiar nad Hronom 91 : 78  (19:24,50:42,69:59)
Body: Obert 23, Supuka 14, Dolník 12, Šušanský 10, Vrtík 9, Fábry 8, Novosádek 2
Hrali: Medveď,Nagy

Muži odohrali v sobotu v bratislavskej HANT aréne náročný zápas so Štartom Bratislava. Proti fyzicky veľmi dobre disponovanému súperovi, ktorý mal na každom poste na palubovke, s výnimkou nášho Dolníka, oveľa vyššieho hráča, sme začali bez rešpektu. Vedeli sme rýchlo a relatívne ľahko skórovať, padli nám trojky, mali sme 100% úspešnosť zpod koša aj z hranice trestných hodov. Prvú štvrtinu sme so zaskočeným súperom vyhrali o 5 bodov. Naša prevaha trvala až do stavu 20:30, kedy sme prvýkrát trochu vyšli v dôsledku striedania z rytmu. Súper využil svoju širšiu lavičku a do polčasu začal kontrolovať vývoj zápasu. Ťažko sme sa dostávali k odrazeným loptám, keďže súper nás dokázal „pretlačiť“ pod oboma košmi, pod našim košom to často využíval na efektívne zakončenie z druhej šance. Do druhého polčasu sme tak nastúpili s mankom 8 bodov. Vstúpili sme doň s veľkým nasadením, znížili sme na rozdiel 4 bodov, ale súper nám následne po svojom veľkom prestriedaní šnúrou 10 bodov odskočil na najvyšší rozdiel v zápase, 64:48. Chlapci ukázali svoj charakter na začiatku štvrtej štvrtiny, keď sa na striedačke vyhecovali a spokojného súpera zaskočili pritvrdením hry a šnúrou vybojovaných získaných lôpt. Za pár minút dokázali znížiť na 71:68. Od stavu 77:73 však čo nám z koša vypadlo, Bratislavčanom do koša padlo. Premenili po sebe 4 trojkové pokusy a o zápase bolo rozhodnuté. Ukázalo sa, že naša menšia rotácia hráčov nám zobrala oveľa viac síl ako domácim a to bol najväčší rozdiel medzi obomi tímami, ktoré predviedli na palubovke veľmi dobrý výkon. Zaň si všetci naši chlapci zaslúžia pochvalu a poďakovanie, doma sa určite v odvete pokúsime o reparát. Vyzdvihnúť treba určite ešte bezchybný výkon trojice rozhodcov.

Tréner: Karol Kučera
Asistent trénera: Mgr. Norbert Nagy