Na úvod nadstavby víťazne

MŠK BK Žiar nad Hronom – VŠK FEI STU Bratislava 86:77 (20:21, 16:10, 29:17, 21:29)
Body: Rozim Róbert 35b., Vrtík Maroš 18b., Matejčík Martin 10b., Fábry Tomáš 8b., Tkáč Lukáš 7b., Kašša Vladimír 6b., Minárik Maroš 2b.,
Hrali: Skladan Štefan, Kaňa Peter, Fábry Martin

Tešili sme sa na začatie zápasov o prvú osmičku. V tejto časti bude pre nás náročný každý jeden zápas. Každý náš súper bude veľmi silný a bude mať svoju kvalitu. Preto ma teší, že dnes sme odohrali výborný zápas a potvrdili sme aj my svoju kvalitu. Prvý polčas bol vyrovnaný, trápili sme sa hlavne v streľbe z väčších vzdialeností. Mierny náskok sme si urobili až v závere prvého polčasu keď sme dobrú obranu potvrdili úspešným zakončením z rýchlych protiútokov.
Rozhodujúca pre vývoj zápasu bola hlavne  tretia štvrtina zápasu, kde sme odohrali výbornú obranu na perimetri a konečne sme sa presadili aj v streľbe z perimetra. Súper bol silnejší hlavne v hre pod košom. Naši chlapci predviedli niekoľko veľmi pekných akcií, ktoré zdvihli zo sedadiel aj naplnenú športovú halu.  Dostali sme sa až do 23 bodového náskoku a v zápase tak mohli dostať šancu všetci hráči, ktorí sa zúčastňujú pravidelne tréningového procesu. Škoda že nepremenili niekoľko otvorených strelecký príležitostí, či už z pod koša alebo z vonku. Napriek tomu sme zápas dohrali v pohode a tešíme sa z víťazstva.

Tréner: Karol Kučera
Asistent: Martin Šály

Nedeľa 31.01.2016

VŠK FEI STU Bratislava – MŠK BK Žiar nad Hronom 68:74 (27:13, 16:23, 17:10, 8:28)
Body:
Rozim Róbert 29b., Vrtík Maroš 12b., Kašša Vladimír 10b., Tkáč Lukáš 10b., Kádaši Jakub 6b., Minárik Maroš 3b., Fábry Tomáš 2b., Fábry Martin 2b., 4b.,
Hrali: Kaňa Peter, Skladan Štefan

Po včerajšom dobrom výkone sme sa dnes s tým istým súperom poriadne vytrápili. Dnes to bolo hlavne o tom, kto lepšie zregeneruje, nakoľko medzi obidvomi zápasmi nebolo viac ako 12 hodín oddychu. Súper nás dnes prehrával hlavne v podkošovej hre, kde  mal veľké množstvo útočných doskokov, z čoho dosahoval ľahké koše. Okrem toho boli aj strelecky úspešný a tak sme sa dostali až do straty – 14 bodov, keď hlavne tretia štvrtina nám vôbec nevyšla.
Našťastie sme dnes opäť ukázali veľký charakter a v štvrtej štvrtine po výbornej obrannej hre a zrýchlení nášho útoku, sme dokázali zápas otočiť. Poslednú štvrtinu sme vyhrali neuveriteľných 28:8 a aj zápas celkovo o 6 bodov. Myslím si, že v závere rozhodla naša lepšia tréningová príprava a taktická pripravenosť. Hlavne preto sme si mohli úžiť tento víkend ako víťazný.
Gratulujem svojim hráčom k víťazstvám a dúfam že aj naďalej budú svojimi výkonmi zabávať žiarskeho diváka, ktorý nás v hojnom počte v sobotnom zápase prišiel povzbudiť, patrí mu za to naše VEĽKÉ ĎAKUJEM.