Na záver víťazstvo a tesná prehra na palubovkách súperov, po dobrých a bojovných výkonoch

MBK AŠK Slávia Trnava – MŠK BK Žiar Nad Hronom  61 : 64 (12:14, 22:19, 17:17, 10:14)
Body: Maroš Minárik 25b., Tomáš Fábry 14 b., Maroš Vrtík 11b., Michal Dolník 6b., Lukáš Tkáč 6b., Maroš Medveď 2b.
Hrali: Peter Kaňa, Jozef Oravec, Jakub Nagy, Eduard Rajnoha

Začiatok sobotného zápasu bol vyrovnaný. Viac sa nám darilo v obrannej hre a tak po prvej štvrtine bolo veľmi nízke skóre na oboch stranách. Na začiatku druhej štvrtiny nám domáci odskočili na 9 bodov. No zvýšenou bojovnosťou sme ich malý náskok rýchlo zmazali a do druhého polčasu sme išli z jednobodovým mankom. Aj naďalej v tretej a štvrtej štvrtine zápasu bola hra vyrovnaná a družstvá sa striedali vo vedení. Tentoraz sme však my takticky veľmi dobre zvládli záver zápasu, keď  po našom oddychovom čase a  víťaznej trojke Tomáša Fábryho už ani jedno družstvo nebolo schopné skórovať a tak sme uhájili tesné a nečakané víťazstvo na palubovke súpera.

IMC Slovakia Považská Bystrica – MŠK BK Žiar nad Hronom  67 : 66  (15:12, 19:20, 19:13, 14:21)
Body: Maroš Vrtík 23b., Maroš Minári 19 b., Lukáš Tkáč 16 b., Tomáš Fábry 3b., Michal Dolník 3b., Jakub Nagy 2 b.
Hrali: Peter Kaňa , Jozef Oravec, Maroš Medveď, Eduard Rajnoha

V Nedeľu ráno v Považskej Bystrici sme odohrali podobný zápas ako, deň pred tým v Trnave. Hneď od začiatku sa hral vyrovnaný zápas. My sme však boli oveľa menej úspešný v zakončení, ako v Trnave a tak sme tú streleckú biedu museli nahrádzať aktivitou v obrane, čo sa nám čiastočne aj darilo. Domáci nám pár krát odskočili na 4-5 bodov no vždy sme sa vedeli vrátiť späť do zápasu. A tak došlo na dramatický záver, keď 12 sekúnd pred koncom sme vyrovnali stav stretnutia na 66:66. Domáci boli v poslednej strele neúspešní, no umožnili sme im ešte po doskočenej lopte opakovanú strelu pri ktorej bol domáci hráč sekundu pred koncom podľa rozhodnutia rozhodcu faulovaný a tak prišli na radu trestné hody. Po prvom úspešnom pokuse už druhý hod domáci hráč nahadzoval na zadnú obruč a bolo po zápase.

Myslím si však, že sme v obidvoch posledných zápasoch sezóny podali dobrý a bojovný športový výkon. Našim chlapcom musím poďakovať za predvedenú hru a samozrejme, keď že to boli naše posledné zápasy.

Moje poďakovanie patrí všetkým za celú sezónu.

Tréner: Karol Kučera