V odvete v 3. kola Slovenského pohára dva rozdielne polčasy

MŠK ISKRA Petržalka – MŠK Žiar nad Hronom 104 : 75  (25:20, 26:28, 25:12, 28:15)
Body MŠK BK Žiar nad Hronom: Maroš Vrtík 21b., Maroš Minárik 20., Vladimír Kašša 16b., Michal Dolník 8b., Lukáš Tkáč 5b., Jozef Oravec 3b., Peter Kaňa 2b.,
Hrali: Maroš Medveď., Filip Osvald

V odvetnom zápase 3. kola Slovenského pohára v Bratislave sme odohrali zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom  sme boli Petržalke vyrovnaným súperom. Naši chlapci po slabšom začiatku dali do hry srdce a a organizovaným útokom sme dokázali odohrať výborný prvý polčas, keď súper išiel do 3 bodového polčasového vedenia až šťastnou trojkou o dosku v posledných sekundách 1. polčasu. Problém sme však opäť mali pod košom kde sa presadzovali hlavne fyzicky silnejší hráči Petržalky a po neúspešných streleckých pokusoch dosahovali ľahké body, keď sme im umožnili 2-3 opakované strely po útočnom doskoku.

Začiatok druhého polčasu nám však absolútne nevyšiel a po troch chybných rozhodnutiach v útoku sme inkasovali 9 bodovú šnúru, Petržalka nám odskočila na 12 -14 bodový rozdiel a o osude zápasu bolo rozhodnuté. Súperovi hráči predviedli strelecký koncert , potrafili snáď každú strelu či už ťažkú cez našich obrancov alebo otvorenú a zápas sa už len dohrával. Myslím si však, že dnes sme podali hlavne v prvom polčase dobrý výkon a škoda druhej časti hry kde sme vyhoreli najmä v obrane súperových hráčov z perimetra.  29 bodová prehra však  bola pre nás moc krutá a určite sme si ju svojim výkonom nezaslúžili.

Tréner: Karol Kučera

Žiarsky basketbalisti nastúpili na odvetný zápas v Slovenskom pohári proti silnému a skúsenému družstvu z Petržalky. Po prehre na domácej palubovke o 13 bodov bol cieľ jasný, vyhrať minimálne rozdielom 14 bodov. Prvú štvrtinu sme nezačali dobre a súper sa dostal do vedenia 9:2. Po „sprche“ od trénera sa hráči skoncentrovali a súperovi sa vyrovnali. Začali dodržiavať taktické pokyny, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Zápas bol v prvom polčase vyrovnaný, o čom svedčí aj polčasový rozdiel 51:48 v prospech domáceho mužstva. Motivovaní trénerom sme chceli zabojovať aj v druhom polčase. Ten sme začali veľmi zle a súper sa po šnúre bodov odpútal a získal si dvojciferný náskok. Hoci sme sa opäť spamätali, nedokázali sme už zápas zvrátiť. V štvrtej štvrtine, kedy už náskok domácich bol viac ako 20 bodov si z chuti zahrali všetci hráči z lavičky a zápas sa dohral vo voľnom tempe. Chlapcom zo Žiaru chcem poďakovať za ich bojovnosť a odhodlanie, s akým do zápasu nastúpili v oklieštenej zostave. Žiaľ nepodarilo sa nám postúpiť ďalej v Slovenskom pohári a musíme pogratulovať súperovi, ktorý nás zdolal v oboch zápasoch.

Hráč: Jozef Oravec