Prehra v Prievidzi

MBA Prievidza – MŠK BK Žiar nad Hronom 83:69 (26:24, 43:45, 60:64)
Body: Babiak Jakub 15 (1 trojka), Novák Marek 13, Kucej Hugo 11 (2 trojky), Golebiowski Matej 10 (7 doskokov), Grochal Marek 9 (1 trojka), Greguš Juraj 6, Kret Juraj 5.
Hrali: Balogh Boris, Švec Jakub, Király Pavel.

V prvom zápase roku 2017 vycestovali starší žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom za súperom do Prievidze. Sobotňajší zápas sa od začiatku hral na vysokej úrovni, kde predovšetkým dominoval útok. Polčasové skóre 43:45 ukázalo, že to bude vyrovnaný zápas. Potvrdila to aj tretia štvrtina, ktorú Žiarčania vyhrali a so skóre 60:64 nastupovali do poslednej časti hry. Za túto časť hry si chlapci zaslúžia pochvalu. Od prvých minút štvrtej štvrtiny však na palubovke bolo len jedno družstvo, ktoré neustále napádalo, zdvojovalo rozohrávku súpera, agresívne a bez zábran vnikalo do koša, bojovalo o každú loptu. Bolo to družstvo MBA Prievidza, ktoré ukázalo Žiarčanom, že basketbal je predovšetkým kolektívna hra a nedá sa hrať bez srdca, sebazaprenia, bojovnosti a v neposlednej rade aj radosti z hry. Na zvrat v zápase a zastavenie hráčov Prievidze nestačilo striedanie ani oddychové časy a pokyny od trénera, ktoré nebol schopný realizovať ani jeden hráč, ktorý zasiahol do hry. 32 stratených lôpt a len 12 získaných, 8 útočných doskokov. To všetko hovorí o nesústredení a nechuti sa pobiť o víťazstvo. Družstvo je mladé a perspektívne ale stále v ňom chýbajú stabilní  lídri, ktorí dokážu podržať a viesť družstvo v ťažkých situáciách a to nie len v hernom prejave ale hlavne v motivácii a povzbudení, vyburcovaní ostatných spoluhráčov. V najbližšej dobe bude práve toto naša priorita. Na koniec ešte poďakovanie hráčom, ktorí absolvovali prípravu cez zimné prázdniny (12 tréningových jednotiek) a veríme že sa to ukáže už 17.01.2016 (utorok) v zápase proti Leviciam, ktorý odohráme o 17,00 hod. v ZUS aréne. Tým to Vás pozývame povzbudiť našich hráčov.