Prekvapenie v Žiline – vyhrali sme jeden zápas

MBK Victoria Žilina – MŠK BK Žiar nad Hronom 26:35 (9:7,1:6,8:18,8:4)
Body: Matej Tončík 13b., Adam Galko 8 b., Adam Vonkomer, Adrián Kňažko a David Köppl po 4 b., Adam Štefanča 2 b.
Hrali: Andrej Barcík , Aleš Pavol, Šimon Melaga, Filip Krestianko , Timotej Šmondrk, Jakub Barcík, Adam Jozefčák

MBK Victoria Žilina – MŠK BK Žiar nad Hronom 55:27 (20:14)
Body: Matej Tončík a Filip Krestianko po 7 b., Adam Štefanča 4 b., David Köppl 3 b., Adrián Kňažko a Andrej Barcík po 2 b., Adam Galko a Šimon Melaga po 1 b.
Hrali: Jakub Barcík, Timotej Šmondrk, Adam Jozefčák, Tomáš Fáber, Aleš Pavol, Andrej Barcík

V sobotu starší mini odohrali ďalší majstrovský zápas na palubovke Žiliny. Pekné akcie sa striedali na oboch stranách a začiatok prvého zápasu bol vyrovnaný. Zvrat prišiel v tretej štvrtine, keď Matej Tončík svojou 10 bodovou šnúrou rozhodol zápas v náš prospech. Chlapci hrali výborne pod košom, v obrane – doskakovali a zabojoval aj Aleš Pavol. Na druhý zápas sme nastúpili odhodlaný zopakovať výkon z prvého zápasu. Prvý polčas bol celkom dobre rozohraný a potom z nepochopiteľných príčin sme začali robiť elementárne chyby – chlapci neboli schopní vyhodiť loptu z autu, rezignovali na obranu, prihrávali loptu do rúk súperovi. Odpadli sme mentálne aj takticky. Svedčí o tom aj tretia štvrtina, ktorá skončila 23:3. Súper nás ľahkými košmi zaskočil a niekedy to vyzeralo, akoby sme hrali všetci spoločne na náš koš. Dúfam, že si chlapci uvedomia, kde majú rezervy a zlepšenou tréningovou morálkou nedostatky spoločne odstránime.

Tréner: Valéria Fridrichová
Asistent: Peter Vívoda