Priemerný výkon žiakov v Banskej Bystrici

ŠKP BBC Banská Bystrica – MŠK BK Žiar nad Hronom  75:49 (20:10, 14:22, 19:8,22:9)
Body: Tončík 22, Ondrík 7, Kňažko 6, Štefanča 6, Barcík 4, Jozefčák 2, Kret 2
Hrali:
Bielik, Kvak, Melaga, Mihálka, Pavol, Šmondrk

ŠKP BBC Banská Bystrica – MŠK BK Žiar nad Hronom  83:56 (9:20, 29:11, 26:12, 19:13)

Žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom vycestovali na zápasy k súperovi do Banskej  Bystrice bez dvoch hráčov základnej zostavy. Akoby sa fyzicky disponovanejšieho súpera zľakli a nechali všetko na Tončíka, veď ten to zariadi. Podali celkovo v oboch zápasoch  len veľmi priemerný výkon. Svoj potenciál ukázali len v druhej štvrtine prvého zápasu a prvej štvrtine druhého zápasu. To je však veľmi málo a na dobrý výsledok pri takomto prístupe k zápasu môžu zabudnúť. Keď hrali podľa taktických pokynov v obrane a snažili sa aktívne zapojiť do útoku, ich hra mala celkom dobrú úroveň. Opäť sa však prejavili  veľké a nepochopiteľné skratové jednania jednotlivcov, doprevádzané alibistickým prístupom ako v obrane, tak aj v útoku. Pri všetkej úcte k pendlom, nemôže byť druhým najlepším strelcom tímu o dva roky mladší spoluhráč zo starších mini….

Táto sezóna je pre chlapcov v podstate už stratená, musia sa teraz dať dokopy a ukázať, že majú chuť budúcu sezónu niečo dokázať. Ako jednotlivci, aj ako tím. Popracovať na svojej hernej kvalite, aj hernom sebavedomí. Času majú do jesene dosť. Jeden za všetkých, všetci za jedného.

Tréner: Norbert Nagy
Asistent: Ján Valent