Sme MAJSTRI SLOVENSKA !!!

Žiarski starší minibasketbalisti obhájili titul MAJSTRA SLOVENSKA v basketbale, tento rok v kategórii U12. V priebehu troch dní postupne vyhrali nad družstvami BSC Bratislava, Aboviou Košice, Bardejovskými Rytiermi, Interom Bratislava a Victoriou Žilina. Pre Basketbalový klub MŠK Žiar nad Hronom tak získali už v poradí 11. titul Majster Slovenska pod vedením trénerskej dvojice Jozef Oravec a Ladislav Balogh.

Na turnaji boli vyhlásené aj špeciálne ocenenia pre najlepších hráčov:
Cena Basketlandu – You are the future“ pre najperspektívnejšieho hráča v kategórii U12 na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska v basketbale starších minižiakov pre Matúša Melagu (ročník 2006) a Filipa Horvátha (ročník 2007)“,
cena „Najlepší strelec turnaja“ ako aj cena „Najlepší strelec trestných hodov“ putovala do rúk hráča Interu Bratislava Samuela Siváčka.

Aj v tomto ročníku majstrovstiev bol zostavený „All Stars Tím“: Matej Kret (BK Žiar nad Hronom), Matej Pospíšil (BSC Bratislava), Marian Kartík (BK Žiar nad Hronom), Richard Ondruš a Samuel Siváček (obaja hráči Interu Bratislava).