V sobotu prehra a v nedeľu po kolektívnom výkone výhra

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK ŽU Žilina 53 : 83 (14:16, 16:14, 13:29, 10:24)
Body: Vladimír Kašša  15b., Tomáš Fábry 6b., Michal Dolník 6b.,Maroš Minárik 5b., Daniel Javúrek 4b., Jozef Oravec 4b., Tomáš Nemčok 4b., Peter Kaňa 4b., Marek Páleník 3b., Ladislav Galovič 2b.,
Hrali: Lukáš Tkáč, Jakub Nagy, Maroš Medveď

Začali sme dobre, úspešnou trojkou sme hneď viedli 3:0 , ale to bolo asi posledný krát čo sme v tom to zápase boli úspešný v streľbe s perimetra. Napriek tomu sme zo silným súperom držali krok celý prvý polčas na základe  našej dobrej obrannej hry. A tak polčasové skóre bolo nízke, ale pre nás úspešné. V druhom polčase sme však vyhoreli hlavne strelecky nedokázali sme sa presadiť ani z pod koša a ani streľba s perimetra nebola pre nás úspešná. Zápas sa rozhodol v tretej štvrtine, keď pri našej streleckej impotenci náš súper premenil 4-5 trojkových pokusov a odskočil nám na 14-16 bodov. Bohužiaľ v 4. štvrtine sme pokračovali v streleckej nemohúcosti a tak Žilina mohla pohodlne zvyšovať svoj náskok až na konečných 30 bodov. My sme dnes hrali veľmi individualisticky a to nám nesvedčí a tak súper zo Žiliny zaslúžene vyhral.

MŠK BK Žiar nad Hronom – IMC Slovakia Považská Bystrica 79 : 59 (19:24, 26:16, 20:10, 14:9)
Body: Maroš Minárik 20b., Jozef Oravec 17b.,Vladimír Kašša  16b., Tomáš Nemčok 12b., Daniel Javúrek 10b., Tomáš Fábry 2b., Marek Páleník 2b.,
Hrali: Peter Kaňa, Maroš Medveď, Jakub Nagy, Ladislav Galovič

Prvú štvrtinu dnešného zápasu sme dovolili nášmu súperovi streliť koše z otvorených streleckých pozícii po našej zlej rotácii v obrane. Potom sme zmenili systém našej obrany, čo zjavne hráčom Považskej Bystrice začalo robiť problémy a my sme postupne zlikvidovali ich mierny náskok a do druhého polčasu sme išli s miernym 5 bodovým vedením. Dnes sme to však boli my, kto rozhodol zápas v 3. štvrtine vo svoj prospech. Naši hráči dnes podali dobrý kolektívny výkon a postupne zvyšovali svoj náskok. V 4. štvrtine sa Považská ešte raz pokúsila otočiť vývoj zápasu, ale Žiarčania to už nedopustili a pokračovali v zodpovednej hre a tak na záver sme mohli dať šancu zahrať si aj našim kadetom , ktorý sa zúčastňujú pravidelne tréningového procesu a tých pár minút na ihrisku majú za ich snahu ako odmenu.

Dnes chcem pogratulovať mojim hráčom za výborný kolektívny výkon či už v obrane alebo v útoku. To je cesta ako dosiahnúť ďalšie víťazstvá v nasledujúcich zápasoch.

Tréner: Karol Kučera