Starší žiaci

MŠK BK Žiar nad Hronom – ŠBK Junior Levice 62:57 (50:44)
Body: Kucej Hugo 16 (2 trojky), Kret Juraj 10 (8 doskokov), Golebiowski Matej 9 (1 trojka), Grochal Marek 9, Novák Marek 6 (11 doskokov), Greguš Juraj 5, Babiak Jakub 5, Švec Jakub 2.
Hrali: Király Pavel, Balogh Boris.

V predohrávke celoslovenskej súťaže starší žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom odohrali v utorok zápas na domácej palubovke proti družstvu Levíc. Od prvých minút sa hral rýchly a fyzicky náročný basketbal. Väčšina hráčov súpera nastupuje pravidelne v kadetskej lige a sú zvyknutí na častý fyzický kontakt na rozdiel od našich hráčov. V prvej štvrtine sa chlapci hľadali a snažili sa prispôsobiť tvrdej, agresívnej obrane, ktorou sa súper prezentoval hlavne v šestkovom území. Prvá štvrtina skončila nerozhodne 16:16. V druhej štvrtine si Žiarčania vytvorili 5 bodový náskok, ktorý dokázali udržať až do konca zápasu a zaslúžene vyhrali. Bodový rozdiel mohol byť oveľa vyšší, keby naši hráči boli dôraznejší v zakončovaní spod koša. Po prekonaní obrany nepochopiteľne nepremieňali voľné strely úplne spod dosky (44:21). Bojovnosť a snahu zdolať súpera však chlapcom nemožno uprieť, ba naopak, treba ich pochváliť. Ako tým nesklamali a povzbudzovali sa celý zápas.

V ďalšom zápase – dohrávke, privítame dňa 30.01.2017 o 17,30 hod. v ZUS aréne súpera z Nitry.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Tomáš Fábry