IMC Slovakia Považská Bystrica – MŠK BK Žiar nad Hronom 56:94 (26:48)
Body: Novák Marek 16, Greguš Juraj 13, Kret Juraj 13 (8 doskokov), Babiak Jakub 11, Kucej Hugo 10, Grochal Marek 9 (1 trojka), Golebiowski Matej 8, Švec Jakub 6, Lehotský Adam 2, Barcík Samuel 2, Bajnok Štefan 2, Király Pavel 2.

MBK Victoria Žilina – MŠK BK Žiar nad Hronom 66:60 (34:30)
Body: Kucej Hugo 21, Golebiowski Matej 11 (1 trojka), Kret Juraj 10 (9 doskokov), Novák Marek 7 (10 doskokov), Babiak Jakub 6, Balogh Boris 3 (1 trojka), Greguš Juraj 1, Grochal Marek 1.
Hrali: Švec Jakub, Šonkoľ Sebastián.

V sobotu starší žiaci MŠK BK vo večerných hodinách odohrali zápas v Považskej Bystrici. Súper odolával len prvú štvrtinu, ktorá skončila 13:20 pre Žiar. V ďalšej časti zápasu Žiarčania zvyšovali tempo hry a celoplošnou obranou donútili súpera často chybovať. Počas celého zápasu sa chlapci prezentovali dynamickým a rýchlym basketbalom. V tomto zápase sa našiel priestor na odskúšanie nových variant útočného, ako aj obranného systému.

Na druhý zápas  st. žiaci vycestovali v nedeľu v skorých ranných hodinách  za súperom do Žiliny. Hneď od začiatku bola na chlapcoch vidieť únava a nemohúcnosť v zakončení. Prvú štvrtinu prehrali 13:8 a mohlo to byť aj o oveľa viac, ale svoju streleckú neschopnosť dokázali korigovať nasadením v obrane. Do polčasu sa podaril náskok súpera znížiť na 4 body a všetko bolo otvorené. No znova, ako na začiatku zápasu, sa chlapci nedokázali trafiť do koša po dvojtaktoch a už prekonanej obrane súpera. Súper to dokonale využil a zaslúžene vyhral. Chlapcov treba pochváliť za 34 obranných doskokov, 22 získaných lôpt a celkom slušné šestky (30/20). Naopak najviac nás sklamala 2 bodová streľba spod koša a blízkej vzdialenosti (60/17) a tiež absentoval útočný doskok (9). Po tomto zápase sme sa kvalifikovali do nadstavbovej časti šiestich družstiev, z ktorých postúpia 4 na finálový turnaj MS.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Tomáš Fábry