BKM SPU Nitra – MŠK BK Žiar nad Hronom 55:52 (31:28)
Body: Golebiowski Matej 18 (10 doskokov), Kret Juraj 11 (17 doskokov), Babiak Jakub 9, Greguš Juraj 6, Grochal Marek 4, Šonkoľ Sebastián 2, Király Pavel 1, Balogh Boris 1.
Hrali: Truben Richard, Bajnok Štefan, Švec Jakub

ŠBK Junior Levice – MŠK BK Žiar nad Hronom 65:60 (27:23)
Body: Kret Juraj 24 (12 doskokov), Grochal Marek 15 (4 trojky), Novák Marek 5, Király Pavel 5, Babiak Jakub 4, Greguš Juraj 4 (1 trojka), Balogh Boris 2, Golebiowski Matej 1,
Hrali: Šonkoľ Sebastián, Švec Jakub.

V sobotu starší žiaci MŠK BK odohrali zápas v Nitre. Od začiatku až do konca sa Žiarčania prezentovali dobrou obranou a domácemu družstvu dovolili nastrieľať len 55 bodov, čo  však stačilo Nitre na tesné víťazstvo v zápase. Prehra o tri body mrzí o to viac, že do zápasu sa Žiarčania viac krát vrátili a vybudovali si aj 6 – 8 bodový náskok. No potom vždy prišla neskutočná smola v zakončení, pritom šancí a pokusov na skórovanie mali chlapci neúrekom. Zápas sa nedá vyhrať s tak biednou úspešnosťou streľby z pod koša (44/17 „39%“),  ako aj strednej (5/1 „20%“) a trojkovej vzdialenosti (5/0 „0%“). Aj napriek tak katastrofálnej streleckej úspešnosti, ku ktorej prispelo aj 15 nepremenených trestných hodov a 31 stratených lôpt, chlapci bojovali až do konca a zápas sa rozhodoval v posledných sekundách.

V nedeľu na obed starší žiaci MŠK BK nastúpili proti družstvu z Levíc. Do zápasu chlapci vstúpili veľmi dobre a s prehľadom vyhrali 1 štvrtinu. Od začiatku zápasu bolo  vidieť, že chcú odčiniť prehru  z Nitry a odísť domov s víťazstvom. V druhej štvrtine sa zobudil aj súper a dokázal sa ujať vedenia. Žiarčania veľmi dobre spolupracovali v obrane a dokázali eliminovať lídrov domáceho družstva, ako aj trojkovú streľbu súpera. To všetko vychádzalo až do poslednej štvrtiny, kde nám súper uštedril päť trojbodových košov za sebou. Oproti zápasu v Nitre však Žiarčania dokázali kontrovať tiež úspešnou trojbodovou streľbou. No tak ako deň predtým trápili sa so zakončením z pod koša, ako aj z hranice trestných hodov. Celkový herný prejav bol veľmi dobrý, len bude treba zapracovať na dôslednom zakončení a zlepšení celkovej kondície. Aj napriek prehrám sa starší žiaci MŠK BK kvalifikovali na finálový turnaj Majstrovstiev Slovenska.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Tomáš Fábry