Starší žiaci bojovali na bratislavskej pôde

INTER Bratislava – MŠK BK Žiar nad Hronom 111:67 (61:44)
Body: Tončík 26b., Kňažko 17b., Galko 9b., Mihálka 5b., Bielik, Melaga, Štefanča, Köppl, Pavol po 2b.,
Hrali: Kvak, Fáber

Posledné kolo základnej časti ligy starších žiakov nás zavial na horúcu bratislavskú pôdu. Naši chlapci sa súpera, víťaza základnej skupiny ,,Západ“ , nezľakli a po splnení taktických pokynov trénera Martina Šályho, vyhrali prvú štvrtinu 23:17.  Výkon rozhodcov komentovať nemôžem, a tak spomeniem len toľko, že sme od druhej štvrtiny nehrali len proti chlapcom z Interu. Polčas 61:44 nebol skutočným výsledkom bojov na palubovke. Od tretej štvrtiny sa obraz hry začal meniť a po 3 technických chybách na našej strane, sme nevedeli nájsť na súpera potrebnú energiu a koncentráciu, čo súper patrične využil a odskočil nám na rozdiel 30 bodov.

BSC Bratislava – MŠK BK Žiar nad Hronom 75:77 (53:39)
Body: Tončík 39b., Galko 14b., Kňažko 13b., Melaga 7b., Pavol, Fáber po 2b.,
Hrali: Kvak, Bielik, Štefanča

Na posledný zápas sa na nás družstvo BSC Bratislava posilnilo hráčmi z nižšej kategórie. Ich cieľ bol jasný, vyhrať nad oslabeným súperom zo Žiaru. Prvú štvrtinu sme mali pod kontrolou a s náskokom 10tich bodov sme nastúpili do druhej štvrtiny, v ktorej nehrali naši najlepší hráči Tončík a Galko. Polčas 53:39 v prospech súpera bol výsledkom našej nemohúcej hry, bez spomínaných hráčov, ktorá pramenila z množstva zbytočných strát, ťažkých striel a slabej obrany. Na konci tretej štvrtiny spolu so sirénou sme trojkou od polovice ihriska,  z rúk Tončíka, znížili na rozdiel 7 bodov. Osembodovou šnúrou na začiatku poslednej štvrtiny sme sa vrátili do zápasu a všetko sa začalo odznova. Štvrtina plná nepresností a strát z oboch strán nakoniec skončila pre nás úspešne. Záverečné trestné hody z rúk, dnes výborne hrajúceho Mateja Tončika, a zvládnutej obrany v posledných sekundách, nám priniesli očakávané víťazstvo.  Chlapcom za výkon v poslednom kole ďakujem a Matejovi Tončíkovi, ktorý posilní celok v nadstavbovej časti v skupine o 1. – 8.miesto, prajem veľa dobrých zápasov.

Tréner: Norbert Nagy
Asistent: Martin Šály