Starší žiaci víťazne v Prievidzi

MBA Prievidza – MŠK BK Žiar nad Hronom  54:89 (15:20, 27:44, 37:71)
Body: Šonkol 17b (3 trojky, 6 doskokov), Sirotný 14b (11 doskokov), Balogh 14b., Ďurica 12b., Dekýš 11b., Holic 10b., Tončík 7b., Herich a Žemla 2b.
Hrali: Kosmeľ R., Kňažko

Naši starší žiaci vstúpili v sobotu 14. októbra 2017 do nového súťažného ročníka, keď sa hneď v prvom zápase predstavili na palubovke súpera z Prievidze. Naši chlapci už od úvodu držali zápas pevne vo svojich rukách a nedovolili súperovi dostať sa do svojho tempa a už do polčasu si dokázali vybudovať náskok 17 bodov. Do druhého polčasu sme nastúpili už o niečo pokojnejšie, s väčšou bojovnosťou a chuťou po víťazstve. Zodpovedná hra v obrane a rýchle protiútoky nás dostávali ešte do väčšej pohody a nakoniec sme si zo súperovho ihriska a z veľmi dôležitého zápasu zaslúženie doniesli víťazstvo 89:54. Nasledujúce dva týždne využijeme na prípravu a doladenie hry pred ďalším dôležitým dvojzápasom, ktorý odohráme doma 28. a 29. októbra aj proti obhajcovi prvenstva z Interu Bratislava.

Tréner: Marek Marko
Asistent: Jozef Oravec