Sviatočný víkend odohrali kadeti dva zápasy na domácej palubovke

Sobota 02.11.2019 a nedeľa 03.11.2019 , Celoslovenská liga kadetov

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK Karlovka Bratislava 55 : 81 (13:30, 18:15, 14:16, 10:20)
Body: Šonkol 14, Balogh 12, Žemla 8, Holic 6, Bobok 5, Ďurica 4, Kňažko 4, Bielik 2
Hrali: Melaga, Mihálka, Herich, Janek

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK AŠK Slávia Trnava 71 : 106 (21:29, 9:23, 15:28, 26:26)
Body: Balogh 15, Žemla 12, Bobok 10, Ďurica 10, Šonkoľ 8, Kňažko 5, Melaga 3, Mihálka 3, Šmondrk
3, Bielik 2
Hrali: Holic, Janek

Sviatočný víkend odohrali žiarski kadeti dva zápasy na domácej palubovke. V sobotu sme nastúpili
proti bratislavskej Karlovke. Do zápasu sme vstúpili veľmi zle, zlyhávala obrana, ale aj útok. Súper nás
tlačil od začiatku a vybudoval si takmer 20 bodový náskok. Ďalšie dve štvrtiny sa naši hráči mierne
koncentrovali a začali sme držať krok so súperom, ale bohužiaľ zápas sme už nedokázali zvrátiť na
svoju stranu. Chlapci by si mali zo začiatku zápasu zobrať veľké ponaučenie, lebo keby sme zvládli
prvú štvrtinu, zápas mohol mať celkom iný výsledok.
V nedeľu nás čakal silnejší súper, ktorý je disponovaný veľmi dobre výškovo ale aj atleticky. Na
prekvapenie ale chlapci začali veľmi dobre a ujali sa vedenia. Prvú štvrtinu sme síce prehrali, ale boli
sme lepším družstvom. V druhej štvrtine sme nepochopiteľne poľavili a súper to využil a prehrali sme
ju o 15 bodov. Súperovi sme dovolili nastrieľať 10 úspešných trojkových pokusov, čo svedčí o veľmi
slabej obrane. Trnava zaslúžene vyhrala a na domácej palubovke nám nadelila až 106 bodov.
Obe prehry veľmi mrzia a dúfam, že motivujú chlapcov ku koncentrácii počas zápasov a budú mať