Turnaj v Ostrave

Naši mladší mini basketbalisti a ďalšie dve mládežnícke družstvá z MŠK BK Žiar nad Hronom sa uplynulý víkend od 13.do 16.4.2017 zúčastnili 22. ročníka medzinárodného veľkonočného turnaja v Ostrave. Na kvalitne obsadenom turnaji za účasti 143 družstiev a v našej kategórii 9 družstiev sme sa nestratili. Odohrali sme dobrý turnaj, zo šiestich zápasov sme dva vyhrali, hral každý hráč, nikto sa nezranil. V štyroch zápasoch sme podali výborné výkony, kde sme proti silným družstvám z Litvy prehrali len tesne do 10 bodov a jeden zápas skončil väčším rozdielom, pretože to bolo pre našich chlapcov prvé meranie sily s družstvom z vyspelej basketbalovej Európy. V jednom sme prehrali zbytočne po slabom výkone proti Tatabany (predposledný zápas) a posledný zápas sme vyhrali s prehľadom proti najslabšiemu účastníkovi zo Slovinska. V posledných dvoch zápasoch zapracovala únava, chýbala nám už energia, ale to aj u našich súperov, ktorí ale mali väčšiu túžbu po víťazstve. Celkovo hodnotím turnaj vysoko pozitívne po všetkých stránkach aj športových aj organizačných. S neskorším víťazom našej kategórie U11 Klaipedos (LTV) sme odohrali v skupine vyrovnaný zápas, ktorý sme tesne prehrali. Bola to výborná príprava na blížiace sa M-SR, ktoré sa budú konať v žiarskej ZUS Aréne od 2. do 4.6.2017 na ktoré srdečne všetkých pozývame.

Tréner Ivan Danko

Žiarsky chlapci v kategórii žiaci a rovnako tak aj ďalšie dve družstvá z nášho mesta sa v dňoch od 13 – 16 apríla 2017 zúčastnili na medzinárodne obsadenom turnaji v Ostrave. V našej kategórii sa na tomto v poradí už 22. ročníku turnaja zúčastnili okrem slovenských družstiev aj chlapci z Česka, Poľska, Maďarska, Litvy či Macedónska a už v úvodnom zápase proti domácim sme rýchlo pochopili, ako kvalitný tento turnaj vlastne je. Po veľmi dobrom a hlavne bojovnom zápase, v ktorom naši chlapci zvíťazili o 2 body po predĺžení sa nám postupne do cesty postavili aj ďalšie dve družstvá z Česka a jedno z Macedónska. Po prvom hracom dni sme na svojom konte mali už dve výhry a v našom ťažení nás dokázali zastaviť až chlapci zo Skopje, s ktorými sme odohrali vynikajúce a vyrovnané tri štvrtiny, ale o zápase nakoniec rozhodla prvá štvrtina, v ktorej sme sa od úvodu nevedeli dostať do nášho klasického tempa a hrať našu hru. Chlapci sa však ani po smolnej štvrtine, v ktorej súperovi padali body aj z nemožných pozícií dokázali znova nakopnúť a ukázať súperovi, že aj my vieme hrať basketbal. Nanešťastie sa nám už súperom nahratý náskok nepodarilo zmazať a touto prehrou sme si znemožnili zabojovať o medailové pozície a ako sa neskôr ukázalo, chlapci zo Skopje nakoniec dokázali vyhrať celý turnaj. Druhé miesto v tabuľke nám zaručovalo pokračovať v turnaji v bojoch o 5 až 8 miesto, kde sa nám postavili do cesty  chlapci z Litvy. V zápase sme už od úvodu prevzali taktovku, keď sme hrali svoju hru a po víťazstve nás už čakali chlapci z Poľska. V tomto smolnom zápase sa už postupne začala na našich chlapcoch ukazovať únava z predchádzajúcich veľmi ťažkých zápasov a po prehre sme na turnaji obsadili konečné 6. miesto z pomedzi 17 družstiev.  O kvalite našich chlapcoch na turnaji hovorí aj fakt, že v individuálnych súťažiach dokázal náš Maťo Holic dominovať v kategórii basketbalových zručností a Adam Dekýš nám v súťaži trojkových hodov ukázal aký dobrý strelec je, len po chybe časomiery sa nakoniec jeho pokus nezarátal. Každopádne sme sa na turnaji videli , že basketbalovo ideme dobrou cestou, ale je stále ešte veľa vecí, na ktorých musíme na tréningoch popracovať, aby sme dokázali vyniknúť aj na blížiacich sa M-SR.

Chlapcom by sme chceli ešte raz pogratulovať k výsledku a poďakovať za ich výkon ta tomto turnaji.

MŠK BK Žiar nad Hronom – BK NH Ostrava(CZE)                72:70 pp.