V žiarskej ZUS aréne vyhral šport.

Napriek prehre našich mužov s extraligovou Handlovou viac ako stovka divákov po zápase vstala a tlieskala.

Slovenský pohár mužov: MBK MŠK Žiar nad Hronom : MBK BANÍK Handlová 59:95 (15:25, 32:49, 41:76)Haviar 14, Vrtík 12, Pipíška 8, Supuka 7, Obert 5, Švec 4, Bobok 4, Grochal 3, Truben 2, hrali ešte Ďurica, Király a Kňažko

Oslava basketbalu v Žiari nad Hronom, tak by som nazval zápas 1.kola Slovenského pohára medzi prvoligovým MŠK ŽIar nad Hronom a extraligovým MBK Baník Handlová. V našich dresoch nastúpilo až desať žiarčanov, z toho siedmi chalani len minulý rok prešli z juniorky do seniorov! My sme začali úspešným prvým útokom, po ktorom sme viedli 2:0, potom sme však netrafili niekoľko otvorených striel a Handlová si vytvorila pohodlný 15 bodový náskok, ktorý si udržala až do konca prvého polčasu. Začiatok druhej časti hry nám nevyšiel a po 5 minútach a 17 bodovej šnúre hostí sme hneď prehrávali výraznejším rozdielom. Napriek tomu sa naši chlapci nevzdali a do konca zápasu držali s kvalitným súperom krok. Predviedli sme niekoľko pekných nacvičených akcii, ktoré sme úspešne zakončili a domáce hľadisko nás za to odmenilo potleskom.

Celkový výsledok odráža kvalitu obidvoch družstiev, ale na záver musím poďakovať všetkým aktérom za krasný basketbalový zážitok. Ten na konci zápasu všetci diváci v hale odmenili potleskom v stoji. Verím, že sa žiarsky fanúšik včera naozaj bavil basketbalom a týmto ich všetkých pozývame na ďaľšie zápasy 1.ligy mužov.