Veľmi vyrovnaný zápas kadetov s Prievidzou

Nedeľa 02.02.2019 , Celoslovenská liga kadetov

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBA Prievidza 77 : 81 (18:19, 17:21, 19:20, 23:21)Body: Balogh 32, Bobok 20, Ďurica 8, Žemla 8, Mihálka 6, Kňažko 3Hrali: Bielik, Melaga,

Dňa 02.02.2020 žiarski kadeti privítali družstvo MBA Prievidza. Čo sa týka bojovnosti a prístupu k samotnému zápasu, hodnotím tento zápas ako jeden z najlepších v tejto sezóne. Od samého začiatku to bol veľmi vyrovnaný zápas, aj keď z môjho pohľadu sme boli tým aktívnejším družstvom. Chýbalo nám ale šťastie a prejavila sa strelecká nemohúcnosť, o čom svedčí aj počet nepremenených pokusov, ktorých bolo naozaj veľa. Cez to všetko chlapci bojovali a nevzdávali sa do posledných minút zápasu. Odohrali veľmi pekný kolektívny výkon a vďaka tomu sa im takmer podarilo dosiahnuť víťazstvo. Zápas sa lámal až v posledných minútach, kde už išlo viac menej o šťastie, a to sa priklonilo na stranu súpera. Samozrejme, že takáto prehra mrzí a zvlášť na domácej palubovke, ale aj napriek tomu hodnotím výkon chlapcov a celkový prístup veľmi pozitívne.

Tréner: Július Kucej Asistent: Rastislav Benedik