Víťazný víkend Žiarskych mužov

MŠK BK Žiar nad Hronom – IMC Slovakia Považská Bystrica 81 : 58 (26:10, 25:10, 15:23, 15:15)
Body: Maroš Vrtík 24b.,Maroš Minárik 15b., Jozef Oravec 12b.,Tomáš Fábry 10b., Michal Dolník 8b., Vladimír Kašša  5b., Lukáš Tkáč 5b., Ladislav Galovič 2b.,
Hrali: Peter Kaňa, Maroš Medveď, Jakub Nagy,

Dnešný zápas sme otvorili veľmi dobre. Od začiatku sme mali navrch. Vytvorili sme tlak v obrane na súperových hráčov, dostávali sme ich do ťažkých a nepripravených streleckých pozícii. Po neúspešnej súperovej streľbe sme sa snažili o rýchly prechod do protiútoku s ktorého sme dosiahli pár ľahkých košov. Postupne sme súperovi odskočili až na polčasových 31 bodov a tým si myslím, že bol zápas rozhodnutý. V druhom polčase sme sa už nemali takú koncentráciu na hru a hlavne sme stratili a teda neudržali tempo hry. Tým došlo k miernemu skorigovaniu nášho náskoku, ale nakoniec sme zápas dohrali v pohode a s prehľadom. Šancu zahrať si sme dali aj mladým hráčom čo je pozitívne. Myslím, že sa nestratili a za tých pár minút ukázali niečo zo svojho basketbalového umenia.

MŠK BK Žiar nad Hronom – MBK AŠK Slávia Trnava  68 : 60 (13:15, 15:13, 25:14, 15:18)
Body:
Tomáš Fábry 19b., Maroš Minárik 15b., Maroš Vrtík 15 4b., Michal Dolník 10b.,Jozef Oravec 8b.,Lukáš Tkáč 1b.,
Hrali: Peter Kaňa, Jakub Nagy, Maroš Medveď, Ladislav Galovič

Nedeľný zápas bol od začiatku vyrovnaný. Trnava sa presadzovala hlavne pod košom, kde disponovala 205 cm vysokým Vagom. Prvý polčas bol skôr o obranách padlo menej bodov. Nakoniec aj skončil remízou a nižším skóre. Na začiatku tretej štvrtiny s nám podarilo zrýchliť hru a to nám prinieslo 8-10 bodový náskok, ktorý sme si dokázali udržať až do konca zápasu. Záver bol trochu nervózny, ale disciplinovanou hrou sme dosiahli druhé víťazstvo v tomto víkende, čo nás potešilo.

O dva týždne 25.marca nás čaká posledný zápas sezóny v domácom prostredí. Všetkých fanúšikov žiarskeho basketbalu naň srdečne pozývame.

Tréner: Karol Kučera