Žiaci

MBK Victoria Žilina – MŠK BK Žiar nad Hronom 54 : 46 (14:17, 30:35, 45:41, 54:46)
Body: Tončík Matej 11b., Balogh Boris 10b., Dekýš Adam a Ďurica Patrik po 5., Sirotný Marián a Šonkoľ Sebastián po 4b., Žemľa Benjamín 3b., Bobok Matej a Ziman Marcus po 2b.
Hrali: Galko Adam, Kosmeľ Michal

Body: Balogh Boris 14b., Sirotný Marián 9b., Tončík Matej 6b., Dekýš Adam 5b., Ďurica Patrik a Šonkoľ Sebastián po 3b., Kňažko Adrián 2b., Galko Adam 1b.
Hrali: Bobok Matej, Kosmeľ Michal, Ziman Marcus, Žemľa Benjamín

Žiarsky chlapci nastúpili v sobotu 25.3.2017 na dôležitý zápas, tentoraz na domácej palubovke nášho odvekého rivala zo Žiliny. Už od začiatku zápasu bol na ihrisku vidieť obojstranný rešpekt a odhodlanie každého jedného účastníka zvíťaziť. Naši chlapci začali súboj vo vysokom tempe v útoku a dôslednou obranou, čoho dôkazom je aj polčasové skóre v náš prospech, keď chlapci vyhrávali nad súperom o 5 bodov. Do druhého polčasu však nastúpili už akoby dve úplne iné družstvá a súper nakoniec dokázal  zápas zvrátiť a zvíťaziť o 8 bodov.

Tento výsledok akoby vzal vietor z plachiet našich chlapcov, keď sa jednalo o našu prvé prehru v tejto sezóne a veľmi nekoncentrovane začali aj druhý zápas. Nedôsledná obrana, ťažké presadzovanie sa v útoku a v neposlednom rade aj absencia bojovnosti, či športového srdca dovolili súperovi si do polčasu vypracovať náskok až o 18 bodov. Ako v prvom, tak aj v druhom zápase, do druhého polčasu nastúpili dve rôzne družstvá. Chlapci sa dokázali cez polčas nabudiť, vrátila sa k nim chuť po víťazstve a dali do druhého polčasu aj to už spomínané srdce a bojovnosť, keď ešte pár minút pred koncom dokázali náskok súpera znížiť na 5bodov. Posledná minúta však viac vyšla súperovi a dokázal si nakoniec vypracovať náskok 11bodov.

Chlapcom aj napriek výsledku veľmi ďakujeme za ich odhodlanie a bojovnosť, ktorú v zápase ukázali. Nasledujúce dva týždne sa musíme dôsledne pripraviť na nášho posledného súpera v prebiehajúcej základnej časti a 8. apríla si zabezpečiť výhrou na domácej palubovke postup na MS-SR.

Tréner: Marek Marko
Asistent: Jozef Oravec