Žiaci predviedli koncentrovaný výkon až do konca zápasu

Nedeľa 20.10.2019, Celoslovenská liga žiakov
MŠK BK Žiar nad Hronom – IMC Slovakia Považská Bystrica 83 : 42 (30:9, 27:9, 8:19, 18:5)
Body: Kartík Marián 27, Horváth Filip 12, Ondrík Oliver 8, Barcík Jakub 8, Kaša Alex 7, Melaga Matúš
6, Herich Adam 6, Kňažko Marek 4, Kondra Alexander 3, Valent Matej 2,
Hrali: Juhász Bruno, Laho Marian

Žiaci MŠK BK Žiar nad Hronom odohrali v nedeľu zápas celoslovenskej ligy žiakov proti chlapcom
z Povžskej Bystrice, ktorá hrá mimo súťaž s družstvom poskladaným aj zo starších ročníkov.
V zápase predviedli domáci hráči koncentrovaný výkon od prvých minút zápasu až do konca.
V priebehu zápasu sa vyspelejším hráčom súpera dokázali vyrovnať v rýchlosti ako aj v celkovom
nasadení a bojovnosti. V ovládaní lopty a celkovom hernom prejave dominovali Žiarčania počas
celého zápasu. Iba v tretej štvrtine súper dokázal zastaviť nápor domácich, keď celú štvrtinu hrali
proti nemu len hráči ročníka 2007. V celom zápase bola možná široká rotácia hráčov a hráči si
rovnako rozložili minutáž na palubovke. Veľmi dobre spolupracovali v obrane ako aj v útoku. Výhra o
41 bodov bola zaslúžená, čo ocenili aj prítomní diváci.

Tréner: Juraj Horváth
Asistent: Tomáš Fábry