Žiaci s 1 víťazstvom nad Banskou Bystricou

ŠZP BBC Banská Bystrica – MŠK BK Žiar nad Hronom 69:45 (19:17, 39:22, 56:31, 69:45)
Body:  Kret 10,  Vonkomer 8, Kartík 8,  Ondrík 8, Horváth 7, Kaša 2, Barcík 1, Kňažko  1
Hrali: Valent, Šcepko, Melaga,  Kondra

Body:  Vonkomer 15, Ondrík 12, Kret 10,   Horváh 8, Kartík 7,  Melaga 2, Kondra 2, Kaša 1,
Hrali: Valent, Šcepko, Kňažko, Barcík

Naši chlapci vycestovali za silným súperom do Banskej Bystrice. V prvom zápase prílišný rešpekt zo súpera zväzoval chlapcom ruky. Prehrávali sme osobné súboje jedna na jedna, nakoľko výšková prevaha a fyzická zdatnosť súpera vzbudzovala u chlapcov neprekonateľný cieľ. Až postupom zápasu sme zistili, že aj so zdatnejším súperom sa dá hrať, čoho dôsledkom bola zlepšená hra v útoku. V obrane nám počas celého zápasu robili problémy dvaja hráči, ktorých sme so striedavými úspechmi ubránili, ale aj napriek tomu nám spolu dali viac ako 50 bodov. V  zápase sme napokon prehrali rozdielom 24 bodov a prvýkrát v súťaži sme pocítili trpkosť porážky.

Do druhého zápasu sme vstúpili s cieľom ubrániť ich najlepších hráčov a s odhodlaním poraziť ťažkého súpera. Na začiatku zápasu sme nastúpili v zmenenej zostave, čo súper zrejme nečakal. Chlapci síce prvú štvrtinu nevyhrali, ale ukázali ostatným chlapcom bojovný výkon. Do druhej štvrtiny sme vleteli ako uragán a súper sa nestihol čudovať, čo sa deje na ihrisku. Hlavne zlepšená obrana a rýchly protiútok boli strojcami nášho úspechu. Do polčasu sme išli s miernym náskokom, čo sme si až do konca zápasu nenechali ujsť. Chlapci predviedli rozumnú hru v útoku, kde sme  aj napriek výškovej prevahe súpera dokázali zapojiť do hry našich podkošových hráčov, následkom čoho bola výhra v zápase. Chlapci v druhom zápase ukázali, že ak plnia taktické pokyny trénerov a hrajú obetavo, bojovne a hlavne rýchlo, vedia poraziť aj zdatnejšieho súpera.

Za predvedený výkon im patrí pochvala a veríme, že tento výsledok im ukázal, že aj papierovo silnejší súper sa dá poraziť.

Tréner: Ján Valent
Asistent: Ladislav Balogh