Žiaci vstúpili do súťaže proti Banskej Bystrici nedôrazne

Sobota, 2.10.2021

BK MŠK Žiar nad Hronom : ŠKP BBC Banská Bystrica 53:57 (19:14, 25:36, 40:48)
Body: Barniak 24, Roško 21, Huraj M. 4, Ďurian 2, Tapfer 2
Hrali: Dekýš, Golebiowski, Huraj A., Mališ, Oťapka, Plencner

Žiaci vstúpili do súťažnej sezóny 2021/2022 zápasom na domácej palubovke proti Banskej Bystrici. Začiatok zápasu patril im, išli rýchlo do vedenia, viedli v prvej štvrtine 18:9. Po prestriedanírozohrávky však nedokázali udržať svoj dôraz a koncentráciu na svoju hru. Zlomová sa ukázala byť druhá štvrtina, ktorú sme prehrali 6:22 a do šatní sme išli cez polčas s 11bodovým mankom. V úvode druhého polčasu, do ktorého sme opäť nastúpili plne koncentrovaní, sme dokázali náskok súpera znížiť.
Opäť však po prestriedaní prišli zaváhania na rozohrávke a súper nám vždy odskočil na rozdiel 8 až 10 bodov. Za výkon treba pochváliť Maťa Barniaka a Roderika Roška. Nik ďalší sa k nim však bohužiaľ počas zápasu v útoku ani v obrane nepripojil. Hrali sme väčšinou nedôrazne, nedisciplinovane, pomaly, málo agresívne. Nápor v závere prišiel neskoro a súper si vedenie v zápase udržal až do konca.Potešiteľné je, že sme s rýchlymi Bystričanmi dokázali vyhrať tri štvrtiny, zlomová však bola druhá štvrtina, ktorá prakticky rozhodla o celom zápase.
Chlapci si musia vstúpiť do svedomia, zvýšiť dôraz a nasadenie na tréningoch. Potenciál na to majú. Čaká nás ešte dlhá sezóna a veľa dobrých zápasov.

Tréner: Norbert Nagy
Asistent: Karol Tapfer