Žiaci zvíťazili vonku so Žilinou

MBK VICTORIA Žilina „B“ – MŠK BK Žiar nad Hronom 47:56 (18:12, 27:31, 39:43, 47:56)
Body:  Ondrík a Kret 18, Vonkomer 12, Melaga a Kondra  4,
Hrali: Kňažko, Truben

Body:  Ondrík 21,  Kret 17, Vonkomer 12, Melaga 6, Kondra  2,

Naši chlapci vycestovali za tradičným súperom zo Žiliny, s ktorým sa stretávame aj v súťaži ročníka 2006. Nakoľko sme na zápas nastúpili v oklieštenej zostave, chlapci si pred zápasom neverili a bolo pre nich nepredstaviteľné, že by mohli u ťažkého súpera zvíťaziť. Tak sa začal odvíjať aj samotný zápas. Žilina sa ihneď ujala vedenia a jej náskok bol v druhej štvrtine už o hrozivých 8 bodov. Následne chlapci po oddychovom čase začali plniť pokyny trénera a zakliaty žilinský kôš sme dokázali odkliať. Chlapci plnili príkazy, ktoré sa nich kládli v obrane a začali sme postupne pridávať aj body. Do polčasu sme už išli s miernym náskokom. Náš rozlet v druhom polčase zastavilo vyfaulovanie nášho najvyššieho hráča, čo súper využil a na konci tretej štvrtiny sme viedli len o 4 body. Do štvrtej štvrtiny sme vstúpili ako uragán a šnúrou 0:11 sme prakticky rozhodli o zápase, ktorý sme napokon vyhrali o 9 bodov.

Druhý zápas býva u našich chlapcov vždy kritický. Aj napriek tomu, že sme si v šatni hovorili o tom, že musia zabrať, slová nepadli na úrodnú pôdu. Súper sa v zápase ujal vedenia a do konca prvého polčasu prakticky neminul kôš. Do šatní sme išli zo skóre -12 bodov. Druhý polčas bol úplne rovnaký ako v prvom zápase, zlepšenou obranou a efektívnejším zakončením sme postupne zmazali náskok súpera a do štvrtej štvrtiny sme vstúpili úplne senzačne a stratený zápas sme napokon vyhrali o 4 body.

Za predvedený výkon patrí chlapcom absolutórium, nakoľko pochopili, že aj keď nie sú plnej zostave, basketbal hrať vedia. Bojovný a taktický výkon podali úplne všetci a pochvala  patrí každému jednému hráčovi.

Tréner: Ján Valent